Aktualności

PRZERWA ŚWIĄTECZNA
18.12.2017
Zapraszamy na zajęcia od 03.01.2018 roku.  czytaj więcej

Smart Adults

 

SMART ADULTS kursy dla dorosłych

 

dowiedz się więcej TUTAJ

Jak uczymy?

  • BFL (Brain-friendly Learning) Nauczanie Przyjazne Mózgowi
  • Głębokie przetwarzanie języka
  • Mnemotechniki (wspomaganie zapamiętywania)
  • Prawdziwa Komunikacja
  • TPR metoda reagowania całym ciałem
  • Teoria Inteligencji Wielorakich


BFL? czym to się je?
 
Wszystkie kursy w naszej szkole opieramy o założenia neurodydaktyki (BRAIN-FRIENDLY LEARNING- BFL, czyli nauka przyjazna mózgowi), która wskazuje jak najefektywniej uczą się nasze mózgi. BFL to zestawienie wyselekcjonowanych koncepcji dydaktycznych, pozwalających na efektywne przyswajanie nowych wiadomości. Zgodnie z BFL materiał dydaktyczny powienien być dobrze zorganizowany, przyjemnie podany i interesujący dla kursantów, a relacja z osobami z otoczenia na kursie przyjazna i otwarta- wówczas nasz mózg produkuje pokłady DOPAMINY (ważny neuroprzekaźnik, bez którego proces uczenia się wygasa, tak jak w sytuacji silnego stresu). Procesy uczenia się przebiegają najefektywniej, gdy zapominamy, że się uczymy. Kolejnym kluczem do sukcesu w nauce języka jest SYSTEMATYCZNOŚĆ- już 15 minut dziennie daje rewelacyjne rezultaty, dlatego też ta zasada jest mocno promowana w naszej szkole. (Czy wiesz, że im częściej coś robisz, tym lepiej funkcjonują obwody neuronalne? Dlatego też hipokampy (element ukłądu limbicznego odpowiedzialnego głównie za pamięć) londyńskich taksówkarzy są dużo większe, niż u przecietnego człowieka!). W edukacji nie ma drogi na skróty, a cudowne metody nie działają- synapsy uczą się powoli i tylko dzięki systematycznej pracy jesteśmy w stanie osiągnać sukces. Dzięki małym grupom, jesteśmy w stanie skupić się na procesie uczenia się a nie tylko na rezultatach w postaci testów i kartkówek, a odpowiednio dobrane materiały pozwalają na głębokie przetwarzanie języka, a nie jedynie na rozwiązywanie zadań w zeszycie ćwiczeń.


Nasze zajęcia dla dorosłych prowadzone są w języku angielskim, a w trakcie trwania lekcji wykorzystujemy Internet,  oraz wszelkie dostępne media, by nauka była jeszcze efektywniejsza, a przede wszystkim ciekawa. Do dyspozycji naszych uczniów mamy świetnie wyposażoną salę, telewizor dostępem do internetu, tablety, tablicę interaktywną, darmowy dostęp do platformy e-learningowej (z której korzystać można rownież w domu na komputerze jak i na smartphone'ach), bogatą biblioteczkę, dostęp do Internetu oraz świetnie przygotowanych do pracy z młodzieżą lektorów.

O kształcie kursu dla dorosłych decydują sami kursanci- na spotkaniu przed rozpoczęciem zajęć uczestnicy wraz z lektorem ustalają cele na najbliższe miesiące pracy. Uważamy bowiem, że nikt nie wie lepiej od Was, czego dokładnie potrzebujecie. Na naszych zajęciach dla dorosłych stawiamy na komunikację, ze szczególnym naciskiem na rozwój umiejętności słuchania i mówienia. By wspomóc pracę z nowym materiałem językowym, na naszych zajęciach wykorzystujemy liczne mnemotechniki, stymulujące pracę mózgu i wspomagające zapamiętywanie nowych treści.

Proponując uczniom tematy i zagadnienia nawiązujące do ich osobistych doświadczeń, zwiększamy motywację do pracy oraz chęć do komunikowania się w języku angielskim. Różnorodność form pracy z językiem (ćwiczenia komunikacyjne, filmy, piosenki, materiały online) sprawiają, że nasze lekcje nigdy nie są nudne, a uczniowie dostrzegają korzyści płynące ze znajomości angielskiego. By wspomóc pracę z nowym materiałem językowym, na naszych zajęciach wykorzystujemy liczne mnemotechniki, stymulujące pracę mózgu i wspomagające zapamiętywanie nowych treści.

 

Dowiedz się więcej o naszej metodzie, materiałach, kadrze i organizacji kursu- zapraszamy do kontaktu z metodykiem mailowo, telefonicznie bądź poprzez formularz kontaktowy.