Aktualności

PRZERWA ŚWIĄTECZNA
18.12.2017
Zapraszamy na zajęcia od 03.01.2018 roku.  czytaj więcej

Smart TeensSMART TEENS kursy dla młodzieżydowiedz się więcej TUTAJ
 

Nastolatkowie to bardzo wymagający uczniowie- mają za sobą już kilka lat nauki języka. Nie zawsze ich doświadczenia z angielskim motywują ich do dalszej pracy, bardzo często nie mieli okazji przełożyć "suchej" książkowej wiedzy na naturalną konwersację z rówieśnikami. Dla nich angielski to wciąż przedmiot do zaliczenia w szkole. Naszym pierwszym zadaniem w grupach kursantów nastoletnich jest stworzenie takiej atmosfery, która pozwoli im otworzyć się na popełnianie błędów, a to jedyna droga do efektywnej nauki!
 


TYLKO DLA NASZYCH KURSANTÓW KOREPETYCJE W CENIE KURSU!

 
Darmowy program KOŁO RATUNKOWE dla uczestników naszych kursów:
- dodatkowe, nieodpłatne konsultacje
- praca nad problemowym materiałem realizowanym w szkole
- pomoc w przygotowaniu do testów i kartkówek
 

Jak uczymy?
 
  • BFL (Brain-friendly Learning) Nauczanie Przyjazne Mózgowi
  • Głębokie przetwarzanie języka
  • Mnemotechniki (wspomaganie zapamiętywania)
  • Prawdziwa Komunikacja
  • TPR metoda reagowania całym ciałem
  • Teoria Inteligencji Wielorakich


BFL? czym to się je?
 
Wszystkie kursy w naszej szkole opieramy o założenia neurodydaktyki (BRAIN-FRIENDLY LEARNING- BFL, czyli nauka przyjazna mózgowi), która wskazuje jak najefektywniej uczą się nasze mózgi. BFL to zestawienie wyselekcjonowanych koncepcji dydaktycznych, pozwalających na efektywne przyswajanie nowych wiadomości. Zgodnie z BFL materiał dydaktyczny powienien być dobrze zorganizowany, przyjemnie podany i interesujący dla kursantów, a relacja z osobami z otoczenia na kursie przyjazna i otwarta - wówczas nasz mózg produkuje pokłady DOPAMINY (ważny neuroprzekaźnik, bez którego proces uczenia się wygasa, tak jak w sytuacji silnego stresu). Procesy uczenia się przebiegają najefektywniej, gdy zapominamy, że się uczymy. Kolejnym kluczem do sukcesu w nauce języka jest SYSTEMATYCZNOŚĆ- już 15 minut dziennie, każdego dnia, daje rewelacyjne rezultaty, dlatego też ta zasada jest mocno promowana w naszej szkole. (Czy wiesz, że im częściej coś robisz, tym lepiej funkcjonują obwody neuronalne? Dlatego też hipokampy - element układu limbicznego odpowiedzialnego głównie za pamięć, jest dużo większy u osób, które systematycznie przetwarzają nowo przyswojone wiadomości). W edukacji nie ma drogi na skróty, a cudowne metody nie działają- synapsy uczą się powoli i tylko dzięki systematycznej pracy jesteśmy w stanie osiągnać sukces. Dzięki małym grupom, jesteśmy w stanie skupić się na procesie uczenia się a nie tylko na rezultatach w postaci testów i kartkówek. Odpowiednio dobrane materiały pozwalają na głębokie przetwarzanie języka, a nie jedynie na rozwiązywanie zadań w zeszycie ćwiczeń.

 
Nasze zajęcia dla młodzieży w całości prowadzone są w języku angielskim, a w trakcie trwania lekcji wykorzystujemy Internet,  oraz wszelkie dostępne media, by nauka była jeszcze efektywniejsza, a przede wszystkim ciekawa. Do dyspozycji naszych uczniów mamy świetnie wyposażoną salę, telewizor z dostępem do internetu, tablety, tablicę interaktywną i darmowy dostęp do platformy e-learningowej (na której pracują również w domu w ramach zadań domowych), bogatą biblioteczkę, dostęp do Internetu oraz świetnie przygotowanych do pracy z młodzieżą lektorów.


W trakcie trwania zajęć dla młodzieży rozwijamy wszystkie umiejętności językowe (mówienie, pisanie, czytanie i słuchanie ze zrozumieniem, gramatyka), która testowane są na wszelakich egzaminach językowych państwowych i międzynarodowych. Poza pracą nad rozwojem komunikacji, dbamy o dobre przygotowanie naszych kursantów do egzaminu gimnazjalnego, matury czy egzaminów zewnętrznych.

Proponując uczniom tematy i zagadnienia nawiązujące do ich osobistych doświadczeń, zwiększamy motywację do pracy oraz chęć do komunikowania się w języku angielskim. Różnorodność form pracy z językiem (ćwiczenia komunikacyjne, filmy, piosenki, materiały online) sprawiają, że nasze lekcje nigdy nie są nudne, a uczniowie dostrzegają korzyści płynące ze znajomości angielskiego. By wspomóc pracę z nowym materiałem językowym, na naszych zajęciach wykorzystujemy liczne mnemotechniki, stymulujące pracę mózgu i wspomagające zapamiętywanie nowych treści. 

W oparciu o nasze sprawdzone założenia metodyczne realizujemy również kursy MATURA LAST MINUTE (kompleksowe przygotowanie do matury, 30 spotkań po 90 min)
 
 

Dowiedz się więcej o naszej metodzie, materiałach, kadrze i organizacji kursu- zapraszamy do kontaktu z metodykiem mailowo, telefonicznie bądź poprzez formularz kontaktowy.