Aktualności

Przygotowanie do przedszkola
07.03.2018

ZABAWY ELEMENTARNE ADAPTACJA!

Zajęcia dla dzieci od 2 roku życia, zajęcia rozpoczynamy już od marca w Orzeszu!

4 godziny - 2 razy w tygodniu, w małych grupkach do 10 osób!

Jaki jest cel zajęć?
Przygotowanie do współdziałania w grupie
Praca nad samodzielnością
Stymulacja psychoruchowa
Zmniejszenie zależności pomiędzy dzieckiem a rodzicem.

Zapisy oraz informacja u Opiekuna Kreatywnej Akademii - kasia@edusmart.com.pl 533 316 104 


czytaj więcej

ZABAWY ELEMENTARNE STANDARD I ADAPTACJA
 
 
ZABAWY ELEMENTARNE STANDARD i ADAPTACJA
ALTERNATYWA DLA PRZEDSZKOLA

Dla kogo: dla dzieci w wieku 2 do 4 lat bez opieki rodzica
Czas trwania zajęć: od 8:30 do 12:30
od poniedziałku do piątku
Wielkość grupy: max.10 dzieci


 
OPIEKUN ZABAW ELEMENTARNYCH
Barbara Knapczyk
basiak@edusmart.com.pl
tel. 533 316 104
 


Idea Zabaw Elementarnych
Zabawy Elementarne to alternatywa dla przedszkola i żłobka, miejsce w którym dzieci stawiają pierwsze kroki w kierunku samodzielności.  Dzieci dzięki separacji z rodzicami oprócz  samodzielności uczą się współżycia z rówieśnikami, wszechstronnie rozwijają nowe umiejętności, uczą radzić sobie z pojęciem sukcesu i porażki, poznają normy społeczne, takie jak czekanie na swoją kolej, odpowiednie zachowanie podczas zabaw i posiłków, przyzwyczajania się do reagowania na polecenia wydawane przez osoby spoza rodziny.
Od początku zależało nam, aby stworzyć miejsce, które będzie przyjazne dzieciom i rodzicom. Wiemy doskonale, że pierwsze lata życia są niezwykle istotne w rozwoju dzieci i w trakcie zajęć wykorzystujemy każdą chwilę, aby ten rozwój wspierać. Nasza doświadczona kadra, oprócz tego, ze uwielbia pracę z dziećmi i czerpie z niej ogromną radość, dodatkowo służy radą i pomocą., To kreatywne osoby, którzy sprawiają że każdy element zajęć jest nowym wyzwaniem i przygodą. A rodzice mogą liczyć na bezpośredni kontakt przed i po zajęciach, a także w trakcie konsultacji pedagogicznych. Mimo, że plan dnia naszych Zabaw jest stały to już zawartość bardzo różnorodna. Każdy tydzień to nowy temat. „Powitanie wiosny”, „Wyprawa w kosmos”, „W moim mieście” to tylko pojedyncze przykłady z całego roku tematów realizowanych na zajęciach. Oprócz stałych elementów każdy dzień jest uzupełniony o wierszyki i piosenki, a także zabawy wczesnodziecięce takie jak Stary niedźwiedź, Chodzi lisek koło drogi, Na dywanie siedzi jeż i wiele innych. Na wspólne czytanie książeczek też zawsze znajdujemy czas. Między zajęciami dzieci uczestniczą we wspólnym drugim śniadaniu. Rodzice raz w tygodniu otrzymują od prowadzącej maila z planem na kolejny tydzień i podsumowaniem dni z minionego.
Zapisy na Zabawy Elementarne trwają cały rok, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy na bezpłatne zajęcia próbne. 
 
RAMOWY PLAN DNIA POBIERZ
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY POBIERZ
 
W trakcie Zabaw Elementarnych realizowane są:

ANGIELSKI
GIMNASTYKA
PLASTYKA
GADUŁA
PARASOLKA
NAUKA CZYTANIA METODĄ GLOBALNĄ
ZABAWY SWOBODNE
DRUGIE ŚNIADANKO

ANGIELSKI - pełen kurs językowy
Codziennie  po 35 minut odbywają się zajęcia z języka angielskiego, realizowany jest pełnowartościowy kurs SMART TOTS, więcej na temat kursu i nauczania maluszków angielskiego TUTAJ. Kurs języka angielskiego jest w cenie abonamentu.

GIMNASTYKA - zajęcia ruchowo – muzyczne
W trakcie tych zajęć rozwijamy motorykę dużą i ogólną sprawność ruchową. Kształtujemy świadomość własnego ciała oraz ćwiczymy równowagę, celność, koordynacje wzrokowo-ruchową i poczucie rytmu.
W tym celu wykorzystujemy: szarfy, woreczki, obręcze, krzesła, piłki, balony, chustę animacyjną, wstęgi, mini szczudła i …. wiele innych by zaspokoić naturalną potrzebę ruchu maluchów. Wykorzystujemy Metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne i elementy Pedagogiki Zabawy.

PLASTYKA - zajęcia manualno-artystyczne
W trakcie zajęć rozwijamy motorykę małą, czyli ćwiczymy paluszki i rączki, aby były kiedyś gotowe do pisania i wykonywania czynności precyzyjnych, takich jak zapinanie guzików. Zajęcia te są impulsem wielu wrażeń estetycznych i dają dzieciakom duże poczucie satysfakcji ze swoich prac. To również duża dawka zabaw sensorycznych.
A na zajęciach:
malujemy farbami plakatowymi, wodnymi, mazakami
rysujemy kredkami, kredą, pastelami
wydzieramy i wyklejamy
lepimy z plasteliny, masy solnej, papierowej, gliny
„piszemy” w kaszy, ryżu, mące, soli
Robimy kanapki, sałatki, soki owocowe
Tworzymy nasze dzieła małe i duże

GADUŁA - program stymulujący rozwój mowy
Gaduła to ćwiczenia logopedyczne, czyli "gimnastyka buzi i języka". Rozwój mowy to niezwykle ważny element naszych zajęć, a następuje długo przed tym zanim dzieci zaczną mówić, czyli produkować pierwsze słowa, zdania. Na zajęciach organizujemy w formie zabawy: ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia aparatu artykulacyjnego, ćwiczenia stymulujące wydawanie poprawnych dźwięków.

PARASOLKA - program wczesnej profilaktyki marginalizacji
Parasolka to program wczesnej profilaktyki marginalizacji (zapobiegania wczesnemu wykluczeniu). W ramach tego programu przybliżamy dzieciom temat tolerancji i akceptacji inności, jak również zrozumienie własnych reakcji i uczuć (kolor skóry, niepełnosprawność, neuronietypowe zachowania, wygląd zewnętrzny, silne emocje  itp.). W trakcie zajęć realizujemy treści  pomagające dzieciom zrozumieć i zaakceptować inność, zrozumieć swoje emocje z czym  dzieci muszą sobie radzić od najmłodszych lat w życiu codziennym, w grupach rówieśniczych, w domu, na podwórku. W tym celu wykorzystujemy opowiastki terapeutyczne, doświadczenia, rozmowy kierowane i spotkania z różnymi gośćmi.

NAUKA CZYTANIA METODĄ GLOBALNĄ
Sam autor Glenn Doman określa tą metodę jako „zabawę w czytanie i liczenie” a opiera się na umiejętności postrzegania fotograficznego, czyli maluch widzi słowa jako symbole, grafikę. Nauka czytania tą metodą przebiega wieloetapowo, ale zawsze łączyć się musi z dobrą zabawą.
Wystarczy kilkanaście sekund dziennie i możesz robić to i Ty. Jak to działa?
Metoda Glenna Domana polega na wielokrotnym pokazywaniu dziecku zestawu kart według ustalonego harmonogramu. W przypadku nauki czytania pokazywane są pojedyncze wyrazy, wyrażenia dwuwyrazowe aż do prostych zdań. Za każdym razem szybko pokazujemy zestaw pięciu kart jedna po drugiej, przy każdej karcie wyraźnie wymawiając wyraz na nich zamieszczone. Dziecko zapamiętuje treści słuchowo oraz wzrokowo.
Zgodnie z założeniami metody sesja trwa naprawdę kilka sekund – po prostu wyciągamy kartę i pokazujemy ją dziecku. Nic prostszego! :)


ZABAWY SWOBODNE
Codziennie dzieciaki mają możliwość swobodnej zabawy w gronie kolegów i koleżanek. W tym czasie dochodzi do największej liczby interakcji między maluchami. Uczymy się współdziałania, dzielenia się zabawkami, wspólnej zabawy. Dzięki zabawom swobodnym zwanymi również zabawami spontanicznymi dziecko może samo decydować w co, czym i jak długo się bawić.Zobacz, jak się bawimy na Zabawach Elementarnych GALERIA

Zapraszamy do kontaktu z opiekunem Zabaw Elementarnych mailowo, telefonicznie (tel. 533 316 104) bądź poprzez formularz kontaktowy.Rodzinom posiadającym KARTĘ GMINY DLA DUŻEJ RODZINY
przysługuje 10% zniżki na Zabawy Elementarne