Aktualności

Przygotowanie do przedszkola
07.03.2018

ZABAWY ELEMENTARNE ADAPTACJA!

Zajęcia dla dzieci od 2 roku życia, zajęcia rozpoczynamy już od marca w Orzeszu!

4 godziny - 2 razy w tygodniu, w małych grupkach do 10 osób!

Jaki jest cel zajęć?
Przygotowanie do współdziałania w grupie
Praca nad samodzielnością
Stymulacja psychoruchowa
Zmniejszenie zależności pomiędzy dzieckiem a rodzicem.

Zapisy oraz informacja u Opiekuna Kreatywnej Akademii - kasia@edusmart.com.pl 533 316 104 


czytaj więcej

ZABAWY ELEMENTARNE START


ZABAWY ELEMENTARNE START

zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci
od 18 miesiąca życia z opieką rodzica 

 
Czas trwania zajęć: 2 godziny


OPIEKUN ZABAW ELEMENTARNYCH

Katarzyna Fuchs
kasia@edusmart.com.pl
tel. 533 316 104


Idea Zabaw Elementarnych Start
Zabawy Elementarne Start są to zajęcia adaptacyjno – integracyjne w kameralnej grupie. Przeznaczone dla maluszków w wieku od 1,5 roku i ich rodziców. Są to zajęcia dla rodziców, którzy chcą wspierać rozwój swoich pociech poprzez zabawę i kontakt z grupą rówieśniczą. Ich założeniem jest przygotowanie dziecka do samodzielnego pobytu w przedszkolu, klubie malucha czy na Zabawach Elementarnych Standard. Najważniejsze na tych zajęciach, szczególnie z początku jest zbudowanie poczucia bezpieczeństwa w środowisku grupy rówieśniczej. To właśnie tutaj maluch ma szansę stawić pierwsze kroki w kierunku samodzielności, współdziałania w grupie i reagowania na polecenia osoby dorosłej. To także okazja do przyzwyczajenie się do rytmu dnia "przedszkolnego". Rodzic ma natomiast szansę zaobserwować jak dziecko odnajduje się w nowym środowisku, jak się bawi i rozwija. Zabawy Elementarne start pełne są rymowanek sprzyjających rozwojowi mowy, zabaw paluszkowych, zabaw ruchowych w towarzystwie muzyki usprawniających motorykę dużą. Nie brakuje ćwiczeń manualnych: lepienia, klejenia, modelowania…   Świat małych dzieci pełen jest „nowości”, dlatego w trakcie zabawy dbamy o to, aby zapewnić dzieciom sporą dawkę bodźców oddziałujących na zmysły. Wykorzystujemy różne rekwizyty: woreczki z grochem, szarfy, wstęgi, tunel, chustę animacyjną, piłki a także przedmioty codziennego użytku.

Zapisy na Zabawy Elementarne start trwają cały rok, a w trakcie roku istnieje możliwość przejścia na Zabawy Elementarne Standard pod warunkiem wolnych miejsc w grupie. 

W trakcie Zabaw Elementarnych Start realizowane są:

ANGIELSKI
GIMNASTYKA
PLASTYKA
GADUŁA
NAUKA CZYTANIA METODĄ GLOBALNĄ
ZABAWY SWOBODNE
 
 
RAMOWY PLAN ZAJĘĆ POBIERZ
KALENDARIUM ZAJĘĆ 2017.2018 POBIERZ
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY POBIERZ
ANGIELSKI
Na każdych zajęciach pojawiają się elementy języka angielskiego. Czas trwania angielskiego to około 15 minut. Na naszych zajęciach dzieci świetnie się bawią, angażując całe swoje ciało, a proces przyswajania języka wspomagany jest licznymi piosenkami, rymowankami i wyliczankami. Dodatkowo stymulujemy dzieci poprzez materiał wizualny w postaci obrazków, bajek, historyjek. Audio-wizualna prezentacja materiału połączona z ruchem jest bowiem najbardziej zbliżona do prezentacji języka ojczystego, stąd mamy pewność, że doprowadzi dzieci do sukcesu. 

GIMNASTYKAzajęcia ruchowo – muzyczne
W trakcie zajęć tych rozwijamy motorykę dużą i ogólną sprawność ruchową. Kształtujemy świadomość własnego ciała oraz ćwiczymy równowagę, celność, koordynacje wzrokowo-ruchową i poczucie rytmu.
W tym celu wykorzystujemy: szarfy, woreczki, obręcze, krzesła, piłki, balony, chustę animacyjną, wstęgi i …. wiele innych by zaspokoić naturalną potrzebę ruchu maluchów. Wykorzystujemy Metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne i elementy Pedagogiki Zabawy.

PLASTYKA zajęcia manualno-artystyczne
W trakcie zajęć rozwijamy motorykę małą, czyli ćwiczymy paluszki i rączki, aby były kiedyś gotowe do pisania i wykonywania czynności precyzyjnych, takich jak zapinanie guzików. Zajęcia te są impulsem wielu wrażeń estetycznych i dają dzieciakom duże poczucie tworzenia swojego dziecła.
To również duża dawaka zabaw sensorycznych.
A na zajęciach:
malujemy farbami plakatowymi, wodnymi, mazakami
rysujemy kredkami, kredą, pastelami
wydzieramy i wyklejamy
lepimy z plasteliny, masy solnej, papierowej, gliny, piasku kientycznego
„piszemy” w kaszy, ryżu, mące, soli
Robimy kanapki, sałatki, soki owocowe
Tworzymy nasze dzieła małe i duże

NAUKA CZYTANIA METODĄ GLOBALNĄ
Sam autor określa tą metodę jako „zabawę w czytanie i liczenie” a opiera się na umiejętności postrzegania fotograficznego, czyli maluch widzi słowa jako symbole, grafikę. Nauka czytania tą metodą przebiega wieloetapowo, ale zawsze łączyć się musi z dobrą zabawą.

GADUŁA program stymulujący rozwój mowy
Gaduła to ćwiczenia logopedyczne, czyli "gimnastyka buzi i języka":
ćwiczenia oddechowe
ćwiczenia aparatu artykulacyjnego
ćwiczenia stymulujące wydawanie poprawnych dźwięków

ZABAWY SWOBODNE
Na każdych zajęciach dzieciaki mają możliwość swobodnej zabawy w gronie kolegów i koleżanek. W tym czasie dochodzi do największej liczby interakcji między maluchami. Uczymy się współdziałania, dzielenia się zabawkami, wspólnej zabawy. Dzięki zabawom swobodnym zwanymi również zabawami spontanicznymi dziecko może samo decydować w co, czym i jak długo się bawić.

Zobacz, jak się bawimy na Zabawach Elementarnych GALERIA

Zapraszamy do kontaktu z opiekunem Zabaw Elementarnych mailowo, telefonicznie (tel. 533 316 104) bądź poprzez formularz kontaktowy.

Rodzinom posiadającym KARTĘ GMINY DLA DUŻEJ RODZINY 
przysługuje 10% zniżki na Zabawy Elementarne